Eğitimlerini her şeyden önde tuttuğumuz çocuklarımız için okul sezonu başladığında, yaşadığımız en büyük kafa karışıklığı şüphesiz ki dershane seçme konusudur. Hepimiz, çocuklarımızın eğitim hayatlarında ve özellikle sınav senelerinde başarı elde etmeleri için imkânlarımız el verdiğince eğitim merkezleri ararız. Bu bazen bir dershane, bazen bir etüt merkezi bazense özel ders şeklinde olur. Seçim hangisinden yana olursa olsun, önemli olan bireysel olarak çocuğumuz ile ilgilenilmesidir. Her çocuk farklı olduğu gibi, her çocuğun eğitiminde gerekli olan kriterler de birbirinden farklıdır.

Dershanenin eğitim sistemimiz için önemi nedir? Bilgi edinmek için hemen tıklayın.

Bizler Eryaman dershanesi MATBİR olarak, çocuğunuzun okulu ile uyumlu bir program yaparak, eğitim sürecinde başarıya ulaşması için ihtiyaç duyacağı adımlarda elinden tutup birlikte yürüyoruz. Alanınızda uzman ekibimiz ve deneyimli öğretmenlerimiz ile çocuğunuzun eğitim sürecini bire bir takip ediyoruz.

Eryaman’da Dershane Arayan Velilere Öneriler

Eryaman’da Dershane Arayan Velilere Öneriler

Türkiye’nin her yerinde sınav seneleri öğrenciler ve veliler için oldukça stresli geçiyor. Öğrenci nüfusunun çok fazla olduğu Ankara’nın Etimesgut ilçesinin güzel semti Eryaman’da da durum farklı değil. Eryaman’lı veliler her sene çocuğumu hangi dershaneye göndermeliyim? sorusunun cevabını arıyor. Bizler de bu yazımızda, Eryaman’da dershane arayan velilere önerilerden bahsedeceğiz.

  • İlk adım seçenekleri elemekten geçiyor: Eryaman’da doğru dershane ararken karşınıza çok fazla seçenek çıkması kafanızı karıştırıyor olabilir. Bu konuda ilk yapmanız gereken, kendinize uygun seçenekleri bulmak. Çocuğunuzun okul dersleri ile çakışmayan ders saatleri, gerektiği zamanlarda özel etüt imkânları, dershanenin evinize ve çocuğunuzun okuluna olan uzaklığı, dershanenin ÖSYM sınavlarındaki başarı durumları gibi faktörlere bakarak kriterlerinize uymayanları eleyip kafa karışıklığınıza bir son verebilirsiniz.
  • Gerektiği zaman bire bir etüt imkânı veren dershanelere yönelin! Çeşitli nedenlerden dolayı çocuğunuz o hafta işlenen derslerden yana sıkıntı yaşayabilir. Bazen hastalık nedeniyle derse gidemeyip, daha sonra kaldığı yerden tekrar toparlamak konusunda sorun yaşayabilir. Böyle zamanlarda, hiçbir aksama olmadan olağan ders akışına devam edebilmesi için o konuları bir öğretmen ile birebir çalışma ihtiyacı duyabilir. Bu nedenle, doğru dershane seçimi yapmak istiyorsanız bire bir etüt imkânı veren dershanelere yönelmenizi tavsiye ederiz.
  • Eğitim kalitesi her şeyin başında gelir: Bir dershane ne kadar gösterişli durursa dursun, kaliteli eğitim sağlamıyorsa asla çocuğunuza bir faydası olmayacaktır. Bu nedenle, doğru dershane seçerken eğitim kalitesi her şeyin başında gelir. Bir dershanenin eğitim kalitesini anlamak için öğretmenlerini araştırabilir ve geçmiş başarılarına göz atabilirsiniz.

Matbir dershanesinin YKS 2021  ve YKS 2022’de (üst üste 2 yıl) Ankara 1.liği ve Türkiye 4.lüğü çıkardığını biliyor muydunuz?

  • Dershanenin kolay ulaşılabilir olması önemlidir: Bir dershane seçerken atlamamanız gereken pek çok nokta vardır. Bunlardan biri de, çocuğunuzun gün içerisinde yalnızca dershaneye gitmeyeceğidir. Okul, ev, sosyal aktiviteler ve daha pek çok yere gitmesi gerekecek. Bu nedenle doğru dershane ya merkezi, ya da Eryaman’ın her yerinden kolay ulaşılabilir olmalıdır. MATBİR Eryaman dershanesi olarak konumumuz ulaşım araçlarının geçtiği güzergah üzerindedir.
  • Dershanenin deneme sınavı konusunda ki tutumu: Dönem başladığında çocuğunuz için yepyeni konular başladı demektir. Yıl içerisinde aynı anda tüm derslerde ne durumda olduğunu takip etmek zor olabilir. Dershanelerin deneme sınavlarıyla hem çocuğunuz hangi konularda ve derslerde biraz daha çalışması gerektiğini fark eder hem de öğretmenleri ve siz çocuğunuzun genel durumunu görebilirsiniz. Bu nedenle doğru dershane seçimi için mutlaka dershanenin ne aralıklarla deneme sınavı yaptığını öğrenmelisiniz. Deneme sınavları sonunda da sınava ilişkin analizleri yapılıp hem öğrenci hem de veli ile paylaşılıyorsa doğru dershaneyi tercih etmişsiniz demektir.

Eryaman Dershanelerinin Altın Yıldızı: MATBİR

Eryaman’lı veliler, dershane arayışlarında artık asla kafa karışıklığı yaşamıyor! Çünkü bizler yılların verdiği deneyim ve alanında tecrübeli öğretmen kadromuz ile değerli öğrencilerimizin yanındayız. Bizi mezun öğrencilerimize veya şuanki öğrencilerimize veyahut velilerimize sorun. Sizlere en doğru bilgiyi onlar vereceklerdir.

Eryaman’da neden MATBİR dershanesi çok tercih ediliyor? Merak ediyorsan hemen tıkla!

Eğitim yıllarında doğru yönlendirmenin ve öğrencilerle bire bir ilgilenmenin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan kurumumuzda her çocuk özeldir ve kendine özel bir destek alır. Veliler ile sürekli iletişim ve bilgilendirme halinde olan kurumumuzda hiçbir öğrenci velisi, çocuğunun eğitim sürecinde geri planda kalmaz. Tüm bunların yanı sıra, alanında uzman öğretmenler tarafından yürütülen etkin rehberlik servisimiz sayesinde, öğrencilerimizle birlikte gelecek planlamaları ve haftalık ders programları düzenli bir şekilde yapılır.

Ayrıca belirli periyotlarla nöbetçi öğretmen eşliğinde gece 03.00 e kadar acık olan kütüphanemiz, öğrencilerimize ders ve etüt saatleri dışında da dershanede ders çalışma imkânı vermektedir.

2 sene üst üste YKS sınavında birinciliğe imza atan dershanemizde, koçluk yeteneğine sahip ve öğrencisine dersten çok daha fazlasını veren öğretmenlerimizle, Tam donanımlı sınıflarda eğitim veriyoruz. Yıllardır, Eryaman’da en iyi dershane olmanın verdiği haklı gururu yaşıyoruz. Eğer sizler de çocuğunuzun eğitimden tam verim almasını isterseniz, uzman kadromuzla birlikte her zaman yanınızdayız.

MATBİR Kızılay merkez şubemizi hiç incelediniz mi? Hemen Tıkla!