Öncelikle Profesyonel Rehberlik Birimimizce öğrencilerimize yönelik Tanıma testleri, Dikkat testleri, İlgi testleri, Mesleki testler uygulanır. Öğrencilerimizin psikolojik, duygusal ve dikkat, ilgi bilgileri Öğrenci Dosyasına ve K12 akademik bilgi bölümüne eklenir. Her hafta öğrenciyle birebir Rehberlik görüşmeleri yapılır. Okul derslerini destekleme, öğrencinin soru çözme becerisini artırma, etkin ve düzenli ders çalışma becerilerini kazandırma, LGS sınavı yolculuğunda temel oluşturma, akademik puanlarını artırmaya yönelik yazılılara hazırlık çalışmaları yapma, seri deneme sınavları yapma ve analizlerle öğrenciyi geliştirecek, konularını pekiştirecek ödev ve programlar yapma alanlarında 8. Sınıf öğrencilerimize programlar sunmaktayız.

Bu dönemde bulunan öğrencilerimize ekstra öğretmen eşliğinde ders çalışma kampları, soru çözme kampları, Yeni nesil sorular ile öğrencinin anlama ve yorumlama becerilerini etkin hale getirip derslerin ve konuların pekişmesi sağlanır. Genel ve branş deneme kampları yapılmaktadır. Dikkat ve hız artırma ve bilgileri pekiştirme amaçlı yapılıp rehberlik birimimizce kontrol altına alınıp Velilerimize raporlanır.

Ayrıca Okul yazılı sınav haftalarında öğrencilerimize “Yazılılara hazırlık” kampları yapılmakta ve öğrencinin okul başarısını artırmaya yönelik ders faaliyetleri yürütülmektedir.

Yeni nesil sorular ile öğrencinin anlama ve yorumlama becerilerini etkin hale getirip derslerin ve konuların pekişmesi sağlanır.