12. sınıfın sonunda sınava girmiş ancak başarılı olamamış öğrencilerimiz adına oluşturulan mezunlar grubumuz sayesinde gerekli olan motivasyon yeniden kazandırılacaktır. Mezun grubumuz haftanın 4 günü dershanemize gelmekte, haftalık toplam 30 saat ders işlemektedir. Okula devam problemi olmadığından boş zamanlarında da öğrencilerimiz 200 kişilik dershane kütüphanemizden yararlanabilmektedir. Her grubumuz için geçerli olan yaz kampı dönemi mezun grubumuz içinde 30 Haziran’da başlayıp 1 Eylül tarihinde sona ermektedir. 1 Eylül itibariyle normal eğitim dönemine geçiş yapılmakta özellikle geçmiş sınavda zorlanılan, anlaşılmayan dersler üzerine yoğunlaşarak mezunlara özel kurs programı uygulanmaktadır. Mezun grubumuz gerekli duyduğu motivasyon ve psikolojik desteği rehberlik öğretmenlerimizle birebir görüşerek sağlayabilmektedir.

Özellikle son dönemlerde sınavlarda sık sık karşılarına çıkan yeni nesil soruları daha rahat çözmelerine destek olmak amacıyla hızlı okuma ve okuduğunu anlama, yorumlama becerisinin geliştirilmesi üzerinde durulmaktadır. Her konu bitiminde anlaşılmayan noktalar için öğrencilerimizin isteği üzerine soru çözümü etüdü, konu anlatımı etüdü veya birebir konu anlatımı etüdü yapılmaktadır. Her istediği konu hakkında istediği öğretmenden ders alabilmektedir.

Birebir ders desteği almak isteyen öğrencimiz matbir@k12net üzerinden randevu oluşturmalıdır. Öğrencilerimizin deneme analizleri, ders ve ödev takipleri, devamsızlık takipleri tek tek sistemimize işlenerek Veli Bilgilendirme Sistemi aracılıyla velilere bildirilmektedir. Her deneme sınavı sonunda eksik olduğu konu tespit edilen öğrenciler için sınıf etüdü ya da birebir etütler yapılmaktadır. Öğrencilerimizin psikolojik durumları da göz ardı edilmemekte, her hafta rehberlik öğretmenleri tarafından birebir görüşmeler yapılmaktadır.