Eryaman Butik Dershane – Başarı Budur

Eryaman butik dershane denilince akla MATBİR Eryaman butik dershane gelir. Nedenini aşağıda açıklıyoruz. Yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Türkiye de zorunluluk eğitimi 12 yıldır. Bu zorunlu eğitim alınırken okulların belirli bir seviyede anlatım yapması şarttır. Bunun nedeni sınıfların içerisinde bazen çok anlaması kuvvetli öğrencilerin olduğu gibi bazen de anlamakta zorluk çeken öğrencilerin olmasıdır. Bu nedenle okullardaki eğitim ne ileri düzeyde ne geri düzeyde bir eğitim olabilir. Dershaneler tam da burada devreye giren özel kurumlardır.

Anlaması kuvvetli öğrencilere ileri düzey ve kısa yollar ile ilgili bir eğitim verirken anlamakta zorluk çeken öğrenci için aynı konuyu farklı şekillerde veya farklı öğretmenlerle tekrar ettirerek öğrencinin anlaması sağlanır. Dershaneler öğrencilere okul sınavlarında, lise sınavında, üniversite sınavında veya kamuya atılırken ki sınavda yardımcı olabilir.

Butik Dershane Hakkında

Her kişinin öğretilen konuları öğrenme şekli farklıdır. Butik dershane bu sorunla başa çıkmak için ortaya atılan ve hayata geçirilen bir fikirdir. Butik dershane bir sınıfta var olan öğrenci sayısı olabildiğince az tutularak öğrenciye bire bir de anlatım sağlamasını amaçlar.

Öğrencinin anlamakta güçlük çektiği konuların üstüne gidilir, ama hemen anladığı konular için de konuları unutmayacak şekilde hatırlatma yapılır. Böylece öğrencilerin öğrenim hayatlarında başarıya ulaşmalarını sağlamak amaçlanır.

Günümüzde öğrenci sayısındaki fazlalıkla doğru orantılı bir şekilde butik dershanelerinde sayısında artma bulunur. Bu noktada önemli olan konu öğretmen – öğrenci ilişkisidir. Seçim yapmak öğrenciye ve ailesine düşer. Seçim yaparken dikkatli olmakta fayda vardır.

Butik dershanelerde sınıflar ortalama 4-10 öğrenci aralığındadır.

Eryaman Butik Dershane ve Fiyatları

Eryaman Butik Dershane | MATBİR Eryaman Dershanesi

Butik Dershane mi Yoksa Büyük Bir Dershane mi?

Butik dershanenin de büyük dershanelerin de kendilerine özel avantajlara sahiptir. Önemli olan sizin ihtiyacınızdır. Butik dershanelerde konu anlatımında öğrencilerle birebir eğitim verilebilir bu konuda özel ders alınmış gibi olur.

Sınıflar okul veya büyük bir dershane kadar kalabalık olmadığı için öğrenciler anlamadığı noktayı söylemekten çekinmez veya ilgisini çeken konu ile ilgi müfredattan daha fazla bilgi sahip olmak isteyebilir. İki tip dershanede de öğrenci çözemediği, takıldığı soruları öğretmenlere etüt adı verilen saatlerde sorabilir.

Dershanelerdeki en önemli şeylerden biri de deneme sınavlarıdır. Öğrencinizi kayıt yaptırırken ister butik dershane olsun ister büyük bir dershane ne kadar deneme yapılacağı dershanenin kalitesi hakkında büyük bir fikir verir.

Sıkı çalışan bir rehberlik olması gerekir. Rehberlik servisi öğrencinin öğretim durumda başarıya ulaşmasını sağlarken aynı zamanda öğrencinin psikolojik sağlığıyla da ilgilenir. Bu durum özellikle lise sınavı veya üniversite sınavına hazırlık yapmaktaki öğrenciler için olmazı zorunlu olan bir takiptir.

YKS’ye Hazırlık İçin Butik Dershane Daha mı İyi?

YKS sınavı lise son sınıf veya lise mezunu olan ve üniversiteye gitmek isteyen kişilerin girmesi gerekli olan sınavdır. Oldukça geniş bir yaş skalası olmaklar birlikte genelde 12. sınıflardan oluşur. YKS sınavı iki sınavın genel ismidir. Bu iki sına TYT ve AYT olarak adlandırılır. Genellikle haziran ayında ÖSYM’nin belirlediği bir hafta sonu ilk TYT’ ye sonra AYT’ ye girilir.

İlk sınav olan TYT sınavında bulunan konular 9. ve 10. sınıf konularıdır. Bu konular her derste bilinmesi gereken temel bilgileri içerir. Sadece bu sınavdan alınan puanla ön lisans denilen eğitimi almak mümkündür.

İkinci gün olan AYT sınavı bir alan sınavıdır. Öğrencilerin kendi alanlarında olan derslerin daha ayrıntılı bilgilerini içerir. İki sınavın puanlarının birleştirilip okul puanının eklenmiş halinde olan yerleştirme puanı ile lisans eğitimi alınır.

YKS için çalışan bir öğrenci için butik dershanenin daha iyi olmasının sebepleri şunlardır;

 • Butik dershanelerde kalabalık sınıflar olmadığı için öğretmen öğrencinin derste dikkatini verip vermediğini, konuyu anlayıp anlamadığını bilir.
 • Anlaşılmayan konular üzerinde öğretmen öğrenciyle bire bir ilgilenir.
 • Sınıflar az kişi olduğu için öğretmenin sınıf üzerindeki hakimi daha güçlüdür. Bu da ders dinlemek için uygun bir alan oluşmasını sağlar.
 • Dershanedeki kişi sayısının azlığından dolayı deneme sınavı sonuçlarının çabukluğu önem arz eder. Hemen açıklanan deneme sınavı öğrenci soruyu unutmadan üstünden geçme fırsatı sunar.
 • Deneme sınavının daha önceki sınavlarla karşılaştırma yaparak öğrencinin eksik olduğu ders birebir olarak görülür.

Bu gibi sebepler öğrencinin geleceği ile ilgili bir durumda hayati farklara neden olur. Çünkü istenmeyen işi yapmak hem öğrencinin kendi hayatındaki mutluluğunu hem de toplumsal faydayı etkiler.

Eryaman Butik Dershane Tavsiyesi

Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir semttir. Eryaman da birçok butik dershane bulunmaktadır. Butik dershanelerinin başarı oranı diğer dershanelere göre daha fazla olduğundan tercih edilme oranı da daha yüksektir. Butik dershanelerde bulunan öğretmen ve öğrenci sayısı diğer büyük dershanelerle karşılaştırıldığı zaman az olduğu görülür. Bunun özellikle bu seviyede tutmaya çalışırlar çünkü bu durumda öğrencilerle birebir eğitimin kolaylaşmasıdır.

Dershane tavsiyesi için gerçek sonuçlara ulaşmak için bizi;

 • Şu anki mevcut öğrencilerimize,
 • Mezun öğrencilerimize,
 • Öğrenci velilerimize

bizi sorun, araştırın. Size şu cevabı vereceklerdir. Eryaman’da Matbir dershanesini kesinlikle tavsiye ederim. Kurs merkezimize buyrun gelin, sınavlarda %100 başarıya ulaştıran eğitimci kadromuz ile birebir tanışın, sohbet edin. Eğitim kurumumuzu yakından tanıyın.

Eryaman’da en iyi 5 dershane hangileri? Merak ediyorsan hemen tıkla!

Eryaman En İyi Butik Dershane

Eryaman da bulunan butik dershanelere bakıldığı zaman 2021 -2022 YKS’ de üst üste 2 yıl Ankara 1.liği başarısı- YKS 2021 Türkiye 14.lüğü (DİL), YKS 2022 Türkiye 4.lügü (SAY) gibi başarıları dolayısıyla akla gelen ilk butik dershane Matbir eğitim kurumlarıdır. Uzman eğitim kadrosuyla öğrenciler için en iyi butik dershanedir. Bu butik dershaneyi yerinde ziyaret ederek danışman hocalardan gerekli bilgileri edinilebilir. İnternet sitesini ziyaret ederek burada öğrenim görmüş öğrencilerin yorumları okunulabilir.

Eryaman Butik Dershane Fiyatları

Butik dershane fiyatları verilen eğitimin kalitesinden dolayı büyük dershane fiyatlarına göre fazlalık gösterebilmektedir. Ama genellikle eğitimi kaliteli olan butik dershane fiyatları LGS öğrencileri için 20 bin TL- 35 bin TL civarında, YKS öğrencileri için 30 bin TL – 50 bin TL aralığında değişiklik gösterir. Tabi ki bu fiyatlar öğrencinin önceki dönemlerde olan başarısına göre, dershanenin konumu ve başarısına göre de değişir.

Eryaman Butik Dershane Neden Başarılı?

Ankara’da bulunan Eryaman bölgesinde dershane sayısı oldukça fazladır. Bu rekabet ortamı dershanelerin daha başarılı bir ortam hazırlamasında yardımcı olur. Butik dershanelerde öğrenci sayısının az olmasından dolayı her öğrenci başına düşecek ilgilenme süresinin fazlalığı öğrencileri ve dershaneleri başarıya götüren en önemli etkendir.

Eryaman butik dershane olarak aşağıda saydığımız özelliklerden dolayı başarılıyız.

 • Uzman öğretmen kadrosunun deneyimli öğretmenlerden oluşması
 • Birebir özel ders desteği
 • Her hafta yapılan Etüt sistemi
 • Yılda 30 bin soru çözümü
 • Haftalık deneme sınavları ve analizleri
 • Ulaşımın kolay olması
 • Sürekli (YKS sınavlarında) başarı (derece) elde etmesi
 • Yeni nesil soru çözümüne ilişkin kaynakların kullanılması

Merkez şubemiz Kızılay Butik dershanemizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

Sık Sorulan Sorular

Eryaman’da butik dershane olarak tavsiyeniz nedir?2022-10-02T19:14:33+03:00

Eryaman semtinde başarısının yüksek olması, disiplinli idari yapısıyla ve ayrıca butik bir dershane olması sebebiyle MATBİR ERYAMAN dershanesini tavsiye ederiz.

Butik dershane ne demek?2022-10-02T19:13:06+03:00

Sınıflarında en fazla 4-8 öğrencisi olan dershaneler butik dershane diye adlandırılır. Butik dershanelerde sınıftaki öğrenci sayılarının düşük tutulması nedeniyle ücretleri biraz daha fazla olabilmektedir.

|2024-05-12T12:14:50+03:0012 Mayıs 2024|Dershane|0 Yorum

Bu Yazıya Yorumunu Yaz

Go to Top