7. sınıf öğrencilerimizi LGS sınavı süreci öncesi kurs programımızla sınava hazır duruma getirmekteyiz. Kaydı yapılan öğrencinin ilk önce rehberlik öğretmenlerimiz tarafından tanıma testi, dikkat testi, ilgi testi ve mesleki yeterlilik testi yapılmaktadır. Bu testler sonucunda öğrencimiz ilgi alanına ve eksikliklerine göre en uygun sınıfa yerleştirilmektedir.

Öğrencilerimizin geçirdiği tüm eğitim süreci gerek psikolojik gerek bilgi ve yetenekleri her öğrenci için ayrı tutulan öğrenci dosyasına işlenmektedir. İstek üzerine K12 Akademik bilgi bölümünden öğrencinin durumu veli ile paylaşılabilmektedir. Rehberlik öğretmenlerimiz öğrencilerimizle her hafta düzenli olarak birebir görüşmeler gerçekleştirmektedir.

7. Sınıf öğrencilerimize aynı zamanda okuldaki derslerinde ve sınavlarında başarılı olabilmeleri konusunda da destekler verilmektedir. Okul sınavları öncesi, müfredatlarına göre konu anlatımı desteği sağlanmakta soru çözüm kamplarıyla konuları pekiştirilmesi sağlanmaktadır.

Hızlı okuma, anlama ve yorumlama yeteneğinin kazandırılması için kitap okuma saatleri yapılmaktadır. Dershanemizce verilecek proje ve performans ödevleriyle öğrencinin görsel ve bilişsel hafızası geliştirilmeye çalışılmakta öğretilen konunun pekiştirilmesine destek olunmaktadır.

Düzenli olarak gerçekleştirilen deneme sınavlarıyla öğrencinin eksik olduğu konular tespit edilmekte, devam eden süreçte öğretmenlerimiz tarafından bu konularda destekler sağlanmaktadır.