12. sınıf öğrencilerimiz haftanın belirli 4 günü dershanemize gelmekte, haftalık toplam 24 saat ders işlenmektedir. Ders ve rehberlik öğretmenlerimiz tarafından öğrencimizin eksikliğini gidermeye yönelik düzenlenen birebir dersler bu saatlerin dışında sayılır. Eğitim dönemimiz yaz kampı adını verdiğimiz ve yaklaşık 3 ay süren bir sistemle başlar. Bu üç aylık yaz kampı dönemi her yıl 30 Haziran’da başlayarak 1 eylüle kadar devam eder. Yaz kampı süresince öğrencilerimiz tyt konularını işlemeye başlar, nasıl ders çalışması gerektiği hakkında fikirler alır, hızlı soru çözme yeteneği artar, eksik veya yetersiz olduğu konuları görme şansı yakalar. 1 Eylül tarihinden itibaren yaz kampı süreci sona erer ve normal eğitim ve öğretim dönemine bağlanmaktadır.

Rehberlik öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize tanıma testi, dikkat testi, ilgi testi ve mesleki yetkinlik testleri gibi onları tanımaya ve yeteneklerini öğrenmeye yönelik birçok test yapılır. Bu testler sonucunda öğrencimizi kendisiyle benzer yetkinliklere sahip olan sınıfa yerleştirmekteyiz. Öğrencilerimizin sosyal ve psikolojik duygu durumu asla göz ardı edilmez, haftada en az bir kere öğrencimiz ve rehber öğretmenlerimizin birebir görüşmeler yapmasını sağlamaktayız. 12. Sınıf bir öğrencinin, öğrencilikte en yoğun olduğu dönemdir. Sene sonu gireceği TYT VE AYT sınavları için önce TYT konuları detaylıca tekrar yaptırılırken, aynı zamanda AYT konuları da işlenmeye başlamaktadır.

Her hafta düzenli bir şekilde gerçekleştirilen ve o zamana kadar işlenmiş konulara uygun bir şekilde hazırlanmış deneme sınavlarıyla öğrencimiz eksik olduğu konuları görmekte ve kendisini değerlendirme şansı bulmaktadır. Denemelerde istenilen ve beklenen başarıya ulaşamayan öğrencilerimize ders ve konu dağılıma göre rehberlik öğretmenlerimiz tarafından ayrıca birebir dersler ayarlanmaktadır. Eksik ders ve konular için öğretmenlerimizden alacağı birebir özel derslerle birlikte konuyu pekiştiren öğrencilerimiz için ayrıca soru çözüm etütleri de düzenlenmektedir. Soru çözüm etütleri de normal ders saati dışında sayılmakta ve sorular üzerinden konuların pekiştirilmesi sağlanmaktadır.

Öğrencilerimizin tüm bu izleyeceği gelişim ve sınava hazırlık aşaması @k12net sitemizde raporlanır, istek üzerine raporlar ve geçirilen süreçler veliyle de paylaşılabilmektedir. Dershanemizce 12. Sınıflarımıza ayrıca özen gösterilmekte ve onlara sınırsız birebir ders hakkı vermekteyiz. Öğretmeninden birebir ders desteği almak isteyen öğrencimizin tek yapması gereken matbir@k12net üzerinden randevu oluşturmaktır. Dersin günü ve saati mesaj olarak dershanemize kayıtlı telefon numarasına gönderilmektedir. Ogün dersi olmayan ya da dersi henüz başlamamış olan öğrenciler için günün her saati çalışabilecekleri kütüphanemizde mevcuttur.

Dershanemiz kütüphanesinde ders çalışan veya soru çözen öğrencilerimiz takıldıkları konu hakkında anında yanı başlarında bulunun öğretmenlerimizden destek alabilmektedir. Kütüphanemizde arkadaş grubuyla ders çalışmak isteyen öğrencilerimiz içinde camekanlı ders çalışma kabinleri bulunmaktadır. Burada yardımlaşarak, konu üzerinde tartışarak, kısık sesle ders çalışabilmeleri için gerekli ortam sağlanmaktadır.

Matbir dershanesi öğrencimizin okulunda da başarılı olmasına büyük önem vermekte, okullardaki sınav dönemlerinde yazılılara hazırlık kampları düzenlemektedir. Bu sayede okuldaki sınavda sorulacak konular hakkında öğrencilerimize ayrıca konu anlatım desteğinde bulunulmaktadır. Matbir dershanesi olarak öğrencimizin anlama ve yorumlama yeteneği kazanmasına büyük önem vermekteyiz. Bu sebeple okuduğunu anlama, sorular üzerinde yorum yapabilme, dikkat ve odak problemlerini ortadan kaldırma ayrıca hız kazanma adına dershanemizce kitap okuma saatleri de yapılmaktadır.