Dershaneler özellikle yıl sonunda MEB ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlara girecek olan öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ankara dershane sistemi ve sayısıyla diğer illerin önüne geçmektedir. Ankara’da dershane hemen hemen her semtte bulunmaktadır. Dershane seçeneklerinin bu kadar fazla olması öğrenci ve velilerin tercih yapmalarını zorlaştırmaktadır. Bu yazımızda Ankara dershane seçimini kolaylaştıracak detaylı bilgiler sunulacaktır.

Ankara’da dershane seçimi

Ankara’da dershane seçimi birçok seçenek olduğundan oldukça zor bir süreçtir. Hem velinin hem de öğrencinin istekleri doğrultusunda bir dershaneye karar vermek bazen oldukça zaman kaybına neden olabilmektedir. Veliler genellikle iyi eğitim veren ve diğer dershanelere kıyasla daha uygun fiyatlı dershaneleri tercih etmektedir. Öğrenciler ise arkadaşları arasında sıkça adı geçen ve okula/eve yakın mesafede bulunan dershaneleri tercih listesi arasına almaktadır.

Tüm bu istekleri karşılayacak Ankara’da dershane seçimi genellikle MATBİR Eğitim Kurumlarından yana olmaktadır. Hem 2021 YKS’de, hem de 2022 YKS’de birinciliği yakalayarak adını duyuran MATBİR dershanesi tüm veli ve öğrencilerin ilk tercihi olmaktadır.

MATBİR Dershanesi Ankara’nın gözde semtlerinden olan Kızılay ve Eryaman olmak üzere iki şubede eğitim vermektedir. Özellikle Eryamanlıların tercihi MATBİR Eğitim Kurumları Eryaman şubesinden yana olmaktadır.

Ankara Dershane Seçimi

Ankara Dershane | Ankara Dershane Seçimi (Tavsiyesi)

Ankara’da iyi bir dershane nasıl seçilir?

Ankara’da iyi bir dershane seçmek için birkaç noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle dershanenin konumu mutlaka otobüs, dolmuş vb. duraklara yürüme mesafesinde bulunmalı, ulaşım imkanlarının gelişmiş olması gerekmektedir. MATBİR Eryaman şubesi M1-M2-M3 metro çıkışına yakın, 505-520-521 Ego otobüsleriyle kolaylıkla ulaşılabilen merkezi bir konuma sahiptir.

Ankara’da iyi bir dershane seçmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta dershanenin geçmiş yıl başarılarıdır. MATBİR Dershanesi 2021 YKS’de Ankara birinciliğini yakalayan öğrencisi Bora Çalım, 2022 YKS’de Ankara birincisi olan Umut Utku Erşahince ile adını sıkça duyurmuştur. İki yıl üst üste bu başarının yakalanması tesadüf değildir. Uzman eğitimci kadromuz ile öğrencilerimize tüm sınav sürecinde destek olunmuştur.

MATBİR dershanesi Eryaman şubesi yakaladığı başarılara rağmen diğer Ankara Dershanelerine kıyasla daha uygun fiyatla hizmet vermektedir. Yıl boyunca öğrencilere dağıtılan soru çözüm kitapları, konu anlatımı kitapları ve deneme sınavlarından ayrıca bir ücret talep edilmemektedir.

Ankara’da iyi bir dershane seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biride dershanenin ücretsiz birebir etüt ve özel ders veriyor olmasıdır. MATBİR dershanesi Eryaman Şubesi öğrencilerine 7/24 randevu alabilecekleri bir sistem geliştirerek, istedikleri zaman istediği öğretmenden birebir ders alabilme imkanı sunmaktadır. MATBİR dershanesi öğrencilerine sadece ders değil psikolojik anlamda da destek olarak sınav hazırlık sürecini sağlıklı yürütmeleri adına rehberlik hizmeti sunmaktadır.

Ankara En İyi Dershane

Ankara En İyi Dershane | MATBİR Kurs Merkezi Eryaman

Ankara dershane önerisi – tavsiyesi (2023)

Ankara’da Kızılay ve Eryaman olmak üzere iki şubesi bulunan MATBİR Dershanesini konumunuza en yakın şubeyi seçerek tercih edebilirsiniz. Uzman eğitimci kadrosu, profesyonel rehberlik hizmeti, kolay ulaşımı, geçmiş yıllarda elde edilen Türkiye birinciliğine rağmen oldukça uygun fiyata hizmet verilmektedir.

MATBİR Dershanesi Eryaman şubesi 7. Sınıftan başlayarak 12. Sınıf YKS sınavı sonrasına kadar eğitim vermektedir.  Yaz kamplarını kaçırmamak için erken kayıt dönemlerini https://matbirkurs.com/ web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Ankara’da dershane fiyatları (2022)

Ankara’da dershane fiyatları eğitim kalitesi, şube sayısı, bulunduğu semt ve kayıt yapılacak sınıfa göre değişmektedir. Ankara’da dershane fiyatları 30.000-50.000 TL arası değişmekte olup ortaokul LGS dershane kayıtları YKS’ye hazırlık kurslarına kıyasla daha ucuz olmaktadır.

MATBİR dershanesi Eryaman Şubesi 7. Sınıf LGS programından başlayarak 12. Sınıf TYT/AYT ye girecek tüm öğrencilere kayıt olma imkanı sunmaktadır. 7. Sınıftan başlayarak tam 12. Sınıfa kadar öğrencilerin tüm akademik süreçlerinde destek olunmaktadır. YKS’de şansını deneyip mezuna kalan öğrenciler için de ayrı sınıfları bulunmaktadır. Verilen tüm bu hizmetlere rağmen MATBİR dershanesi Ankara’nın en uygun fiyatlı dershaneleri listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Ankara’da hangi dershaneye gitmeli?

Ankaralılar kolay ulaşımı ve her sene gösterilen başarısı nedeniyle çoğunlukla Kızılay semt bölgesinde kursa gitmek istemeyenler MATBİR Dershanesi Kızılay şubesini, Eryaman semti ve çevresinde oturanlar da  MATBİR dershanesi Eryaman şubesini tercih etmektedirler.

Eryaman’da neden MATBİR dershanesi tercih ediliyor? İşte sebebi…

Eryaman ve çevre semtlerin (Etimesgut ve Sincan) ilk tercihi her zaman MATBİR dershanesi Eryaman şubesi olmuştur. Sizde 2023 yılında hayalinizdeki liseyi veya üniversiteyi kazanmak için MATBİR dershanelerini tercih edebilirsiniz. Her iki şubede kolay ulaşımı sayesinde yollarda boşa zaman kaybetmenizi engelleyecektir.

Ankara’da dershane seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

– Merkezi bir konuma sahip olmalı.

Sınava hazırlık dönemlerinde hiçbir öğrenci yollarda boşa zaman kaybetmek istemez. Bu sebeple tercih edilecek dershane mutlaka ulaşım araçlarına (dolmuş, otobüs, metro duraklarına) yakın mesafede olmalıdır. Kayıt yaptıracağınız dershane öğrencinin okuluna ya da evine yakın olmalıdır. Bu sayede daha fazla dinlenebilecek, derslere kolaylıkla yetişebilecek, ders çalışmaya ve soru çözmeye daha fazla zaman ayırabilecektir. MATBİR dershanelerinin iki şubesi de ulaşımı gayet kolay merkezlerde bulunmaktadır.

  • MATBİR Dershanesi Kızılay Şubesi Karanfil Sokak, No: 50, 06420 Kızılay, Ankara
  • MATBİR Dershanesi Eryaman Şubesi Altay Mah. Orhanbey Cad. Galeria İş Merkezi Kat:2 Etimesgut/Ankara

– Yayın yazar öğretmen kadrosu bulunmalı.

Birçok dershane konu anlatımlarında dershanede eğitim veren öğretmenlere ait olmayan kitapları kullanmaktadır. Bu kitapların kullanılması işlenen konu ile kitapta yazanlar arasında kopukluk olmasına yol açmaktadır. Bu sebeple dershane mutlaka yayın yazar öğretmen kadrosuyla çalışmalı, öğrencilerin eksikliklerine göre soru çözüm kitaplarını temin edebilecek kapasitede olmalıdır. MATBİR Dershanesi öğretmenleri derste işlenen konulara uygun kitapları kendileri yayınlamakta, soru çözümü kitapları ise yeni nesil sorulara uygun şekilde yine uzman öğretmen kadrosu tarafından hazırlanmaktadır.

– Soru çözümleri ve deneme sınavlarına önem veriliyor olmalı.

Konuların pekiştirilmesi amacıyla mutlaka her biten temanın ardından soru çözümü yapılmalıdır. MATBİR dershanesi hem grup hem de birebir olarak soru çözüm kampları düzenlemektedir. Bu kamplarda öğrenci çözemediği soruları öğretmenine birebir sorabilmektedir. Haftalık periyodlarla düzenlenen deneme sınavlarıyla öğrencinin konuları anlayıp anlamadığı analiz edilmektedir. MatBir dershanesi yapay zeka sistemine işlenen verilere göre öğrenciye eksik olduğu ve tekrar etmesi gereken konular hakkında bilgi verilmektedir. MATBİR Dershanesi yılda en az 30.000 soru çözümü hedefiyle başarıya adım atmanızı kolaylaştırmaktadır.

– Dershane tarafından bireysel takiplerin yapılıyor olması gerekir.

Bir dershane öğrencinin aynı zamanda psikolojik duygu durumunu da önemsiyor olmalıdır. MATBİR Dershanesi haftalık gerçekleştirilen rehberlik hizmetiyle öğrencilerle birebir olarak ilgilenmektedir. K12 dosyasına işlenen devamsızlık durumu sayesinde derse katılımları takip edilmektedir. Veli bilgilendirme sistemi ile işlenen tüm bilgiler istek üzerine veliyle de paylaşılmaktadır. Koçluk mentörlük sistemi ile kişiye özel ders çalışma programları hazırlanmaktadır.

7/24 çalışmaya uygun kütüphanesinin bulunması gerekir.

MATBİR Dershanesi, dersi olmayan öğrencilerinde istedikleri her vakit çalışabilmesi için sessiz bir kütüphaneye sahiptir. Kütüphanede çözemedikleri soruları anında sorabilmeleri için başlarında öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Hem bireysel hem de grup halinde çalışmaya uygun bölümleri ile motivasyon yakalamak için harika bir ortam sunulmaktadır.