Eryaman en iyi dershane neden MATBİR? bunun nedenlerini size başlıklar halinde anlatmaya çalışacağız. Eğitim öğretimin giderek önem kazandığı, iyi bir meslek sahibi olmanın giderek zorlaştığı günümüzde, üniversite hayalinde olan binlerce öğrencinin ilk başvuracağı yerlerden biri dershanelerdir. Bu yazı, her açıdan en iyi dershane arayanlara tavsiye niteliğinde bir yazıdır.

14-15 OCAK’taki BURSLULUK VE KABUL SINAVI, TIKLA-HEMEN BAŞVUR!

Eryaman Dershanesi MATBİR Hakkında

Eryaman dershane bakımından zengin bir semttir. Kalabalık bir nüfusa sahiptir. Eryaman semtinde dershaneler genellikle Optimum AVM karşısındaki yol güzergahı üzerinde toplanmıştır. Bunun sebebi ulaşım kolaylığıdır. Ulaşımın kolay olması dershanelerin bu güzergahta toplanmasını gerektirmiştir.

Optimum AVM ile MATBİR Eryaman Dershanesi arasında yaklaşık 400-450 metrelik bir mesafe vardır.  Yürüyerek kolaylıkla gidilebilinir.

MATBİR dershanesi Eryaman şubesi olarak merkezimiz Kızılay Karanfil Sokak’ta yer almaktadır. MATBİR Kızılay dershanesini incelemek için hemen tıklayın.

Dershane Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Dershane; kısa bir şekilde tanımlama yapmak gerekirse, lise veya üniversiteye hazırlanan öğrencilerin sınavlarda başarılı olmak için gittiği öğretim kurumlarıdır. Bu kurumlarda sınavlara hazırlık için öğrencilere ilgili dershane öğretmeni tarafından konu anlatımı yapılır ve konuyla alakalı sürekli test çözme işlemleri yapılmaktadır.

Dershaneler 1 Eylül 2015’te kapatılmıştır. İlgili haber için tıklayınız. Öğrenci velileri arama motorlarında halâ dershane ile ilgili aramalar yaptığı için bu yazıda da “dershane” kelimelesi kullanılmıştır.

Butik dershane (kurs), Vip dershane (kurs) şeklinde dershane çeşitleri mevcuttur.

Butik Dershane

Butik dershanelerin öğrenci mevcudu daha az olur. Daha küçük bir binada, sınıf mevcudunun en fazla 15 kişi olduğu dersliklerde, her öğrencinin birebir rehberlik alabildiği dershanelere butik dershane denir. Toplam öğrenci sayıları ortalama 150-250 öğrenci aralığındadır. Bu dershanelerde genellikle öğretim kurumlarına giriş sınavlarına hazırlık amaçlı dersler okutulur.

Üniversite hazırlık öğrencileri, liseye hazırlık öğrencileri gibi sınava hazırlanan öğrenciler dışında ara sınıflarda okul derslerine destek amaçlı öğrenciler de kaydolabilir. Butik dershaneler, az mevcutlu ve eğitimin daha bireysel ve öğrenci merkezli olmasına imkân tanınan kurumlardır.

Vip Dershane

ViP dershaneler, adından da anlaşılacağı üzere üst düzey dershane çeşididir. Bu dershanelerde her öğrenciye bir rehber ya da koç denilen öğretmen atanır. Her koç öğretmen himayesindeki öğrencinin başarısıyla birebir ilgilenir.

Ders verilen sınıflarda öğrenci sayısı 4-6 aralığında çok az miktardan oluşur ViP dershanelerde öğretim gören öğrenciler, birebir izlendikleri için başarıyı yakalama şansları da artar. Bu tür dershanelere bireysel eğitim alan öğrenciler rağbet gösterebildiği gibi sınava yönelik çalışmalar için de tercih edilebilir. İmkanları çok daha fazla olduğundan diğer dershanelere oranla maddi açıdan daha külfetli bir dershane çeşididir.

Eğitimde Dershanelerin Önemi

Dershanelerin eğitim alanında paydaşlara yönelik faydaları bir hayli çoktur. Eğitimde dershanenin önemi şu şekildedir;

 • Okullardaki eğitim ve öğretime takviye niteliğindedir.
 • Sınav hazırlığındaki öğrencilerin başarı oranını arttırır.
 • Başarı oranı yüksek bir ulusal eğitim – öğretim sistemine yardımcı olur.
 • Öğrencilere birebir rehberlik hizmeti sunduğu için fazla mevcutlu okulların rehberlik çalışmalarına destek olur.
 • Öğrenci merkezli eğitim sisteminin gelişmesine yardımcı olur.

Eğitim alanında dershanelerin önemini anlatan bu ve benzeri maddeler çoğaltılabilir.

Dershanenin Öğrencilere Faydaları

Dershanelerde öğretim görme imkanına sahip olan öğrenciler, daha başarılı olma imkânı bulabilirler.

Dershanelerin öğrencilere faydaları;

 • Rehberlik ve çalışma takvimlerine birebir uydukları ve ders çalışma becerisini doğru kullandıkları takdirde başarıyı yakalamaları kolay olacaktır.
 • Okul derslerinde zorlandıkları ve öğrenme güçlüğü çektikleri konularda birebir ders alma ve öğrenme imkânı bulurlar.
 • Öğretim kurumlarına giriş seviyesinde olan öğrenciler, test çözme, hızlı okuma ve pratik kazanma gibi konularda dershanelerden yarar sağlarlar.
 • Doğru ve verimli ders çalışma tekniklerini öğrenen öğrenciler, eğitimlerini daha etkili hale getirebilirler.
 • Dershanelerde sıklıkla yapılan deneme sınavı gibi testlerde kendilerinin durumlarını izleyebilirler.
 • Soru çözme, kitap okuma tarzında faaliyetlere katılma imkânı bularak kendilerini geliştirebilirler.

Dershane Seçimi Nasıl Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde dershane adı altında eğitim veren birçok kurum mevcuttur. Bu kurumlar öğrenci çekebilmek maksadıyla birtakım kampanyalar başlatırlar. Rekabet halinde olan dershanelerin öğrenci çekmek için yaptığı faaliyetler, öğrencinin dikkatini cezbetse de her dershane iyi bir eğitim öğretim imkânı sunmayabilir.

Özellikle para kazanma odaklı olan fakat eğitim alanının gerekliliklerinden bîhaber bulunan kurumların da var olabileceği göz önünde bulundurularak dershane seçiminde dikkatli olunmalıdır. Öncelikle söz konusu dershane yeni açılmamışsa geçmiş yıllardaki başarı oranları incelenir.

Özellikle sınava hazırlık yönünde işleyen dershanelerden mezun olmuş öğrencilerin eğitim kurumlarına giriş derecelerine bakılır. Örneğin üniversite sınavına hazırlık üzere ders veren bir dershanede geçmiş yıllarda bu dershanede hazırlanıp üniversite kazanan öğrenciler ve kazandıkları bölümler irdelenmelidir. Ne kadar çok başarı söz konusuysa dershane o derecede tercih sebebi olabilir.

Bunun yanında eğitim öğretimin asıl neferleri olan öğretmenlerin bütün her şeyin kaynağı olduğu unutulmamalıdır. İyi bir öğretmen kadrosuna sahip dershaneler daha çok tercih edilir. Alanında uzman, deneyimli, öğrenci halinden anlayan ve sabırlı öğretmenlerin bulunduğu kurumlar tercih edilmelidir. Önceden bu dershanelerde kurs almış öğrencilerden dershane hakkında bilgi alınabilir.

Eryaman Dershane Tavsiyesi

Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir semtin adıdır. Eryaman fazlaca nüfusa sahip olduğu için dershane sayısı da fazla bir yerdir. Bu bağlamda Eryaman’da dershane arayan kişilerin seçenekleri fazladır.

Ancak en iyi, en kaliteli ve en ekonomik olan aranmalı ve dershaneler iyice incelenmelidir. Doğru dershane, hızlı başarıyı beraberinde getirir. Bu sebeple her açıdan dinamik ve uygun olan dershaneler tercih edilmelidir.

Fiyat odaklı düşünerek ucuz bir dershaneye kaydolmak ya da, ne kadar çok pahalı o kadar çok kaliteli olur, tarzındaki düşüncelerden uzak durulmalıdır. Fiyat açısından ve başarı oranı bağlamında en uygun olan dershane tercih edilmelidir.

Eryaman Dershane Tavsiyesi

Eryaman Dershane Tavsiyesi

Eryaman Dershane Yorumları

Eryaman dershanelerinden eğitim almış birçok öğrenci bu konularda tavsiye niteliğinde yorumlar yapar. Eryaman, genellikle genç ve hızlı bir nüfusa sahiptir. Bu sebeple burada bulunan dershaneler genellikle sınava yönelik çalışma basamağında daha çok tercih edilir.

Üniversite hazırlık seviyesindeki öğrenciler, Ankara’nın en büyük semtlerinden olan Eryaman’da en iyi olan dershaneyi bulduklarında istedikleri üniversite hayal olmayacaktır. Dershaneler konusunda Eryaman oldukça fazla seçeceğe sahiptir.

Eryaman Dershane Yorumları

Eryaman Dershane Yorumları

Eryaman Dershane Fiyatları

Eryaman’da dershanelerin güncel fiyatları araştırıldığında aşağıdaki fiyatlar tespit edilmiştir.

LGS kursu veren dershaneler ortalama 20.000 TL – 35.000TL fiyat aralığında,

YKS kursu veren üniversiteye hazırlık dershaneleri ise ortalama 30.000 TL – 50.000TL fiyat aralığındadır. Dershanenin türüne, büyüklüğüne ve tercih oranına, hizmet kalitesine göre bu fiyatlar değişim göstermektedir.

Eryaman MATBİR dershanesinden fiyat teklifi almak için hemen tıklayınız.

Eryaman’da En Çok Tavsiye Edilen Dershaneler

MATBİR, Eryaman’da tavsiye edilen dershanelerdendir. Önceki yıllardaki başarı oranları ve dershanenin güncel eğitim çalışmaları incelendiğinde MATBİR, Eryaman’ın nitelikli dershanelerinden biri olarak karşımıza çıkar. Eryaman MATBİR dershanesinde kursa giden öğrencilere ve öğrencilerin velilerine de bu dershaneyi sorabilirsiniz. Genellikle tümü bu dershaneye geldiği için sizlere tavsiyede bulunacaklardır.

Eryaman semtinde birçok dershane olsa da en iyi dershane olarak Eryaman’da MATBİR kurumları gösterilebilir. En iyi sözüyle her açıdan iyi olmak anlaşılmalıdır. MATBİR; başarı, kalite, fiyat, performans, hizmet, tercih ve prestij anlamında Eryaman’da en iyi dershane olma yolunda hep ilerlemiş ve birçok öğrenci ve veli tarafından tercih sebebi olmuştur.

Eryaman MATBİR Dershanesi Neden Tercih Sebebi?

Bir dershaneden beklenen ilk şey başarıdır. MATBİR Dershanesinin başarı öyküsüne bakılacak olursa;

 • 2021 YKS -Ankara 1.liği
 • 2022 YKS’de Ankara 1.liği
 • YKS 2021 Türkiye 14.lüğü (DİL),
 • YKS 2022 Türkiye 4.lügü (SAY)
 • YKS 2022 Türkiye 137.liği (SAY) gibi daha birçok dereceye giren öğrenci mevcuttur.

MATBİR, başarıyı bir gelenek olarak gören ve zirvede olmanın gururu yaşayan öğrencilere hitap etmektedir. Bu açıdan bakıldığında iyi bir üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerin yukarıdaki başarı seviyelerinden çok daha fazlasına sahip olabilmeleri için MATBİR Dershanesine uğramaları tavsiye edilir.

Üniversite sayısının ve öğrenci nüfusunun fazlaca olduğu Ankara’da Eryaman gibi gelişmiş bir semtte en iyi dershanede öğrenim görmek her öğrencinin hakkıdır. MATBİR Dershanesi, 7nci, 8’inci, 9’uncu, 10’uncu, 11’inci, 12’nci ve Mezun sınıf seviyelerinde kurslar veren bir dershanedir.

Uzman Eğitim Kadrosu, Sınırsız Etüt Uzaktan Eğitim Modülü, Etkin Rehberlik Servisi, Yılda 30bin soru çözümü, %100 başarıya ulaştıran uzman eğitimci kadrosu, Velileri sürekli bilgilendirme gibi konularda iddialı olan MATBİR, avantajlı erken kayıt fırsatı sunar.

YKS sınavına nasıl hazırlanmalı? Merak ediyorsan hemen tıkla!

Sık Sorulan Sorular

Eryaman’da;

LGS kursu veren dershaneler ortalama 20.000 TL – 30.000TL fiyat aralığında,

YKS kursu veren üniversiteye hazırlık dershaneleri ise ortalama 30.000 TL – 50.000TL fiyat aralığındadır.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yer alan Eryaman’da en çok tavsiye edilen dershane MATBİR Eryaman dershanesidir.

Bu Yazıya Yorumunu Yaz

Go to Top